wypracowania szkolne, wypracowania gimnazjum, wypracowania szkoła podstawowa, wypracowania liceum
Blog > Komentarze do wpisu

Charakterystyka Zośki z "Kamieni na szaniec"

Aleksander Kamieński "Kamienie na szaniec" charakterystyka wybranej postaci.

Zośka, czyli Tadeusz Zawadzki to jeden z bohaterów książki „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamieńskiego. Był harcmistrzem i drużynowym 23 WDH w czasie wojny. Został odznaczony Virtuti Militari 5 klasy i dwukrotnie Krzyżem Walecznych.

Razem ze swoimi towarzyszami Alkiem i Rudym brał czynny udział w akcjach małego sabotażu i należał do organizacji Wawer. Zośka był przywódcą efektownych akcji Buków. To on zaplanował drobiazgowo i szczegółowo wyznaczoną pracę, przewidując wszystkie niebezpieczeństwa. (...)

Został on przez naturę obdarzony niemal dziewczęcą urodą. Miał delikatną cerę, regularne rysy, niebieskie oczy i jasne włosy, uśmiech dziewczęcy oraz (...)

Zośka był to chłopiec o wyjątkowych zdolnościach, wybitnej inteligencji teoretycznej i praktycznej. Wszystkim się interesował, łatwo osiągał stawiane sobie cele. Nie przepracowywał się w szkole, uczył się na czwórki. Wyróżniał się w strzelectwie, hokeju i (...)

Zośka zginął w czasie akcji likwidowania posterunku żandarmerii niemieckiej. Był jedynym człowiekiem, który przelał w tej bitwie krew. Dał przykład odwagi (...)

 

 

Lub kliknij w ten link: wypracowanie.net

środa, 16 czerwca 2010, krosnal
Więcej wypracowań tutaj

Polecane wpisy